Czy stosowana antykoncepcja działa poprawnie?

Witam,Zaczęłam stosować lek Elin,zmieniłam na Vibin mini,lekarz kazał zrobić 7 dniowa przerwę,bo oba są lekami dwuskladnikowymi,okazało się w trakcie badania ,że miałam owulacje bo podobno raz stężenie hormonów jest mniejsza, dwa nie powinno być przerwy w zmianie leków, teraz 7 dni temu miałam histeroskopie,po niej dostałam zapalenia przydatkow I biore od 3 dni antybiotyk,a dziś dostałam krwawienia i moje pytanie czy to krwawienie okresowe,skoro była owulacja,czy krwawienie po zabiegu chociaż wcześniej go nie było,czy moja antykoncepcja wgl działa czy jeśli źle była stosowana jej dlasze branie też jest zle?
KOBIETA, 33 LAT 3 miesiące temu

Jak wykonać test owulacyjny?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

w ulotce dołączonej do tabletek Vibin Mini możemy znaleźć informację, która mówi, jak postępować w przypadku zmiany ze złożonego hormonalnego produktu antykoncepcyjnego. Pierwszą tabletkę Vibin Mini należy wówczas przyjąć kolejnego dnia po ostatniej tabletce z substancją czynną pochodzącą z poprzedniego opakowania, lecz nie później niż po ostatniej tabletce placebo lub przerwie. W związku z tym postąpiła Pani prawidłowo.

Krwawienia, które się u Pani pojawiło może mieć związek z histeroskopią. Bardzo często jest ono następstwem zabiegu i trwa około tygodnia. Bardziej przypomina plamienia niż krwawienie miesiączkowe. Podczas owulacji również może pojawić się plamienie lub niewielkie krwawienie.

Ciężko więc określić, jaka była przyczyna u Pani. W tym celu najlepiej udać się do ginekologa.

Podobne pytania umieszczamy tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-plamienie-moze-byc-wynikiem-histeroskopii,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-2-dni-po-histeroskopii,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zmiana-tabletek-na-slabsze-po-siedmiodniowej-przerwie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty