Czy szybkie odchudzanie może być szkodliwe?

Witam! Mam pytanie - chciałabym się dowiedzieć, czy szybkie odchudzanie może być szkodliwe? Odchudzam się od miesiąca i schudłam 10 kg.
ponad rok temu

Witam,

Tak, szybka redukcja masy ciała niesie za sobą wiele zagrożeń zdrowotnych.
Aby uzyskać taki efekt niezbędne jest stosowanie bardzo niskokalorycznej diety.
Zazwyczaj jest ona jednocześnie uboga w składniki odżywcze, co zwiększa ryzyko niedoborów.
Szybkie odchudzanie jest swoistym szokiem dla organizmu i może prowadzić do jego rozregulowania (np. zaniku miesiączki u kobiet), znacznego osłabienia, pogorszenia odporności.
Zdecydowanie odradzam taką formę redukcji masy ciała.

Pozdrawiam