Czy taka ilość kalorii jest dla mnie za mała?

Witam ważę 90 kilo chciała bym schudnąć 20 czy przy diecie 800 kcal i odrzuceniu śmieciowego jedzenia schudne czy to za mało kalorii a wzrostu 166 cm

Witam serdecznie, niestety to zbyt mała ilość kcal, która w dłużym czasie może doprowadzić panią do frustracji, spadku energii, niedoborów witamin i skłądników mineralnych, niedożywienia, złego samopoczucia, spadku metabolizmu. W konsekwencji pani głowa będzie szukała sobie wynagrodzenia cierpienia i dojdzie do sytuacji, że będzie Pani przyjmowała dużo większą ilośc kcal, przy obniżonym metaboliźmie - będzie to niestety przyczyniało się do efektu jojo. Obliczając pani podstawowe zapotrzebowanie energetyczne wychodzi ono na poziomie 1600 kcal - taką ilośc dzienną kcal powinna pani przyjmować by zapenić sobie podstawowe czynności jak oddychanie, wydalanie, itp. poniżej tej kcal naprawdę, w Pani przypadku nie warto schodzić. Szybka redukcja nie jest dobrym rozwiązaniem, lepiej konsekwentie działać, stawiając sobie mikro cele, wdrażając nawyki, które będą towarzyszyć Pani po osiągnięciu celu wagowego. Mam nadzieję, że udało mi się odpowiedzieć na Pani pytanie, Pozdrawiam serdecznie, Małgorzata Jezierska, dietetyk, psychodietetyk.