Czy taka nerwica kwalifikuje się do leczenia psychotropami?

Witam. Mam od kilku-nastu miesięcy spory problem, co dzień chodzę mocno zdenerwowany, denerwują mnie nawet proste rzeczy, jak spadnie jakiś długopis z biurka czy jak ktoś za głośno mówi wokół mnie. Od kilku lat mam nerwobóle w sercu i klatce piersiowej, ostatnio nawet żołądek mnie boli i apetyt spada przy nerwach, wpadam w szał i czasem potrafię zniszczyć coś w domu jeśli jestem zdenerwowany, bardzo ciężko mi nad sobą zapanować. Czy taka nerwica kwalifikuje się do leczenia psychotropami?

przedewszystkim terapia...odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Dzień dobry. Zanim zdecyduje się Pan na włączenie farmakoterapii najpierw radziłabym udać się do psychologa, psychoterapeuty, który po konsultacji będzie mógł Panu podpowiedzieć, co byłoby najwłaściwsze. Leki mogą jedynie Pana wyciszyć niemniej jednak nie znajdzie Pan bez terapii realnych źródeł swoich trudności. Leki można zacząć przyjmować zawsze ale nie zawsze ma to większy sens. Pozdrawiam.

Ja bym Panu radziła najpierw skonsultować się z psychologiem, z psychotropami nie ma się co spieszyć. Pozdrawiam i życzę powodzenia!