Czy takie mówienie do siebie u babci to objaw jakiejś choroby?

Witam, mam problem z babcią. Ma 76 lat i od kilku lat mówi sama do siebie. Wcześniej mi to nie przeszkadzało ale teraz występuje to dosłownie cały czas. Komentuje wszystko co dzieje się wokół niej, mówi szeptem. Nie ma ona nad tym kontroli, nie zdaje sobie sprawy z tego że mówi i że wszyscy to słyszą. Jej syn parę razy jej mówił że to słychać a ona zachowywała się tak jakby to do niej nie docierało. Jej mówienie polega na komentowaniu wszystkiego co robi, co inni robią itp. Często powtarza jedno słowo lub zdanie, np dziadek raz zakaszle a ona chodzi po domu i mruczy "kaszle, kaszle, /udaje kaszel dziadka/, kaszle kaszle"... Trochę mnie to niepokoi i z drugiej strony też denerwuje. Chciałbym się dowiedzieć czy jest to obajw jakiejś choroby? Czy musimy się martwić?

Sugeruję udać się z babcią do psychiatry lub psychologa- zrobi odpowiednie testy i zweryfikuje, czy jest to już objaw choroby.