Czy to są objawy jakiejś choroby u osób starszych?

Czy to mogą być objawy jakiejś choroby u osób starszych, w tym przypadku jest to babcia 70 lat. Od dłuższego czasu zaczyna wszczynać awantury, skłócona jest z każdym sąsiadem czy nawet z osobami w rodzinie. Każdego obwinia o złodziejstwo, uważa z każdy chce dla niej źle. W każdej pracy domowej ma pomoc ale ostatecznie każdemu mówi że wszystko robi sama. Wyzywa, przeklina, nie daje dojść do słowa po czym zaczyna płakać i wszystko odwraca mówiąc że to nie ona wyzywa tylko każdy ją. Jak sobie z tym poradzić?

Warto skonsultować babcię z psychiatrą, by sprawdzić czy przypadkiem tam nie ma początków Alzheimera, skoro wszystkich obwinia o złodziejstwo. A może zwyczajnie, ten "typ" tak ma, starzeje się i cierpi, bo już pewnie siły nie te co kiedyś, kiedy była samowystarczalna. Potrzebuje więcej wsparcia, ciepła, dowartościowania za to, co udaje się jej dobrze zrobić :)