Badanie moczu na ciała ketonowe

Ciała ketonowe pojawiają się, m.in. jeżeli organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości pokarmu na pokrycie zapotrzebowania energetycznego. Dlatego też w profilaktyce powinno stosować badanie krwi na obecność ciał ketonowych ? można je zrobić w domu lub w laboratorium.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

tak, jak najbardziej – Pani tata może zażywać witaminę D3 w standardowej dawce. Witaminę tę powinien suplementować każdy z nas – niezależnie od płci, wieku i przyjmowanych leków. Obecnie stanowisko lekarzy jasno określa, że dodatkowe suplementowanie prohormonu konieczne jest nawet w sezonach letnich, mimo zwiększonej ekspozycji na słońce. Więcej informacji może Pani odnaleźć pod tym adresem: https://zywienie.abczdrowie.pl/suplementacja-witaminy-d-latem-bledy-ktore-popelniamy.

Ponieważ udowodniono związek pomiędzy głębokim niedoborem witaminy D3 a rozwojem cukrzycy, warto także przed rozpoczęciem suplementacji oznaczyć poziom prohormonu we krwi – pozwoli to na dobranie odpowiedniej do zapotrzebowań organizmu dawki.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://zywienie.abczdrowie.pl/witamina-d-ponad-witaminami.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty