Czy te objawy wskazują na zespół stresu pourazowego?

Dzien dobry. Bylam 13 lat w związku z przemocowym partnerem. Od 8 lat leczę się na depresję i zespół stresu pourazowego. Obecnie jestem w związku od 2 lat z mężczyzną, który jest uzależniony od alkoholu. Jego uzależnienie wywołuje we mnie silny stres i nerwowosc. Kiedy jest pijany dręczy mnie pytaniami jest czepliwy i uszczypliwy. Czy jest możliwe aby wrocil do mnie stres pourazowy? Ostatnio wyiotuję z nerwów nie moge jesc czuje lęk.

Dzień dobry,

związek w którym partner dręczy Panią pytaniami jest czepliwy i uszczypliwy, jest uzależniony od alkoholu, może wpływać negatywnie na Pani samopoczucie. W przeszłości doświadczała Pani już przemocy ze strony partnera. Proszę skorzystać z psychoterapii. Pomoc może Pani uzyskać na przykład w ośrodku który zajmuje się leczeniem uzależnień. Ośrodki leczenia uzależnień oferują również pomoc dla osób będących w związkach z osobami uzależnionymi.