Czy to mogą być jednak objawy przeziębienia?

Dzien dobry,nazywam sie Julia.W pazdzierniku zlapalo mnie przeziebienie.,potem ostrt katar i zapalenie ucha.Udalam sie do laryngologa,zludnie myslalam,ze leki wyleczyly moja dolegliwosc.Katar wciaz sie utrzymywal i utracilam wech.Byla to zielonkawego koloru wydzielina z nosa.Meczylam sie z tym miesiac,dwa i udalam sie do kolejnego,przepisal mi leki ze sterydami do nosa .Po jakims czasie,mniej wiecej po zakonczonej kuracji ,zaczelam odczuwac uporczywy zapach i smak,na kazdym kroku.Lekarz ten wyslal mnie tez na rtg pluc(?) ,ktore byli calkowicie w normie.Na kolejnej wizycie uznal ze to powiklanie po lekach ,ktore mi dal.Skierowal mnie do laryngologa.Wech byl naprawde coraz bardziej uporczywy,udalam sie do kolejnego lekarza.Powiedzislam o seoich objawach,pare ogolnych pytan ... dostalam kolejne leki..pomogly na chwile z katarem,ale wech zostal ,do dzisiaj.Pisze to wlasnie w momencie,gdy wech utrudnia mi juz na tyle funkcjonowanie ,ze nie moge jesc jak zdrowy czlowiek.Wszedzie czuje smrod.W dodatku zaostrza sie ponownie moj katar ,pierwszy raz od paru miesiecy,byc moze to preziebienie.Juz naprawde nie wien jak funkcjonowac.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Objawy, o których Pani pisze, a więc katar, zapalenie ucha, utrata węchu, a następnie zaburzenia powonienia wskazywałyby na przejście infekcji Covid-19. Dlatego warto wykonać test na przeciwciała, aby się upewnić. Jeśli wyniki badań to potwierdzą, wtedy lekarz będzie mógł Panią skierować na badania oraz zaplanować właściwe leczenie.

Przebieg infekcji Covid-19 może wyglądać bardzo różnorodnie. Niektórzy przechodzą chorobę bezobjawowo, inni doświadczają symptomów podobnych do zwykłego przeziębienia bądź zapalenia zatok. Zdarza się niestety, że zainfekowanie koronawirusem prowadzi do zaognienia poważnych chorób (np. zakprzepicy) lub na tyle wyniszcza układ oddechowy, że niemożliwym staje się samodzielne oddychanie. Jednak jednym z najbardziej charakterystycznych objawów Covid-19 jest utrata węchu, smaku bądź zaburzenia powonienia polegające na ciągłym odczuciu brzydkich zapachów lub zaburzenia smaku, w wyniku których jedzenie może mieć odrażający posmak.

Objawy zakażenia koronawirusem zazwyczaj utrzymują się kilka dni, ale zdarza się, że męczące dolegliwości trwają nawet kilka miesięcy.

W celu poszerzenia wiedzy o Covid-19 zachęcamy do zapoznania się z artykułami:

https://koronawirus.abczdrowie.pl/

https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-najnowsze-informacje

https://portal.abczdrowie.pl/wariant-delta-atakuje-sluch-eksperci-wyjasniaja-z-czego-to-wynika

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.