Czy to może być mania?

Czy to może być mania,czy są powody do obaw?U mojego chłopaka 2 lata temu stwierdzono zaburzenie afekt. dwubieg.,co ciekawe,lekarz podkreślił,że to zaburzenie,nie choroba.Od tego czasu bierze leki(potrafi się obudzić po 2h snu i przyjąć lek,którego np. zapomniał wziąć).Od 2 lat lekarz nie stwierdził u niego żadnego nawrotu,on nie bierze używek,często się modli,mówi,że to dodaje mu sił.Stracił niedawno pracę,teraz chce założyć własną firmę,ale bez pożyczania.Mało kto jednak rozumie jego plan.

WItam, na moim blogu znajdzie Pani post dotyczący tej choroby, która dzisiaj nazywa się zaburzeniem.
W Bloggerze proszę szukać pod CHAD. W skrócie:
Zaburzenie, które u niego stwierdzono to naprzemienne fazy depresji i manii przedzielone dłuższymi lub krótszymi okresami spokoju.
Pozdrawiam

Szanowna Pani, jak rozumiem, zaniepokoiło Panią mało zrozumiałe dla Pani i otoczenia zachowanie partnera. zaburzenie afektywne dwubiegunowe cechuje się naprzemiennymi stanami depresyjnymi i maniakalnymi. Z powyższego opisu nie da się stwierdzić, czy zachowanie partnera jest warunkowane właśnie manią, czy też nie. Zachęcam do wspólnej wizyty u lekarza psychaitry. Pani będzie mogła opowiedzieć o swoich wątpliwościach i obawach, a lekarz zobaczy funkcjonowanie partnera.
Pozdrawiam