Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to może być związane z uciskaniem nerwów?

Dzień dobry Mam 32 lata , pracuje fizycznie i staram sie prowadzić zdrowy i sportowy tryb życia od kilku lat (siłownia , bieganie , worek bokserski) co nigdy nie sprawialo mi z czymkolwiek problemów . Trzy lata temu , w okolicach rwy kulszowej oraz odcinka lędźwiowego kręgosłupa zacząłem odczuwać bóle i dyskomfort . Po wozycie u lekarza , wykonane zostały badania wszystkich odcinków i postawiona diagnoza , iż bezspośrednią przyczną są uciski na nerwy . Powtórzyło się to jeszcze kilka razy po czym za kilka dni było znowu wszytsko w porządku . Rok później , gdy obudziłem się pewnego razu , przez około minutę nie czułem w ogóle górnej części pleców a także nie moglem ruszać rękoma . Wizyta u lekarza zakończyła się zastrzykiem roźluźniającym . W listopadzie z braku czasu , zrezygnowałem z aktywności fizycznej .Na początku grudnia , podczas 12 godzinnej podróży samochodem , gdzie miejsce miały trzy niedługie przerwy , zacząłem ponownie odczuwać bóle w odcinku lędźwiowym , oraz dosyć częste bóle głowy wraz z zawrotami , uciskiw w dolnym lewym i prawym podrzebżu oraz z lewej strony klatki piersiowej . Po szybkiej reakcji i kontakcie z lekarzem , wszytskie badania pod kątwm narządów wyszły w porządku a u kardiologa wręcz idealnie . Sytuacja się uspokoiła na miesiąc i powtórzyła około 3 tygodni temu i trwa do tej pory z pojawieniem się większej ilości dodatkowych objawów . Warto zazaznaczyć , że w pracy musze wykonywać wszelkiego rodzaju czynności związane z ogromnym wysiłkiem , mam dużo stresu a także wróciłem po 3 miesiacach do ćwiczeń i być może zacząłem od zbyt wysokiego progu z obciążeniem nie dają tym samym szans organizmowi na adaptację. Od tego czasu , już po przebudzeniu czuję mrowienie na całym obszarze pleców , w dolnym podżebrzu prawim i lewym , caly dzien towarzysza mi bole glowy , podczas siedzenia mrowienie sie nasila a w ledzwiowym odcinku pojawia sie bol oraz mrowienie czuje w lewej rece , w pozycji stojacej czuje mrowienie w odcinku piersiowym kregoslupa oraz co jakis czas bole w klatce piersiowej, czeste promieniowanie do obu nóg , dyskomfort pojawia soe rownież leżąc na lewej stronie , mrowienie w plecach nasila sie rowniez przy odchylaniu głowy do tyłu . W najbliższych dniach czeka mnie wizyta u lekarza aczkolwiel zanim to nastąpi , prosiłbym Państwa o określenie sytuacji z doświadczenia i czy to wszytsko może opierać się w dalszym ciągu na uciskaniu nerwów czy może być to poważniejszy uraz ? Z góry dziękuję
MĘŻCZYZNA, 32 LAT 2 miesiące temu

Stres a zawał serca

Nadmiar obowiązków, presja czasu, dynamiczne życie, powodują życie pod ciągłym stresem. Jego długotrwałe działanie niesie destruktywny wpływ na nasze zdrowie. Warto jednak pamiętać, aby nie obarczać stresu winą za rozwój wszystkich chorób, gdyż inne czynniki, mają w tym o wiele większy udział.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

ucisk na nerwy wcale nie jest takim błahym problemem, jakby się mogło wydawać. W Pana przypadku można go wiązać z urazem w obrębie kręgosłupa czy też zwyrodnieniem krążka międzykręgowego, zwanym potocznie wypadnięciem dysku.

Więcej informacji o chorobie pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/dyskopatia.

Dyskopatia powoduje degenerację kręgosłupa, wskutek czego traci on stabilność, a same dyski mogą uciskać okoliczne struktury nerwowe, prowadząc do neuropatii bądź radikulopatii. Konsekwencjami ucisku są zaburzenia czucia, a w niektórych sytuacjach nawet niedowłady kończyn czy nietrzymanie stolca lub moczu.

Proszę zapoznać się z naszymi artykułami: https://portal.abczdrowie.pl/neuropatia-obwodowa oraz https://portal.abczdrowie.pl/radikulopatia-co-to.

By ustalić przyczyny Pańskich dolegliwości, wskazane byłoby wykonanie badania MRI. Powinien Pan niezwłocznie skonsultować się z ortopedą bądź neurologiem.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/siedem-symptomow-uszkodzenia-nerwow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy