Czy to może być związane z uciskaniem nerwów?

Dzień dobry Mam 32 lata , pracuje fizycznie i staram sie prowadzić zdrowy i sportowy tryb życia od kilku lat (siłownia , bieganie , worek bokserski) co nigdy nie sprawialo mi z czymkolwiek problemów . Trzy lata temu , w okolicach rwy kulszowej oraz odcinka lędźwiowego kręgosłupa zacząłem odczuwać bóle i dyskomfort . Po wozycie u lekarza , wykonane zostały badania wszystkich odcinków i postawiona diagnoza , iż bezspośrednią przyczną są uciski na nerwy . Powtórzyło się to jeszcze kilka razy po czym za kilka dni było znowu wszytsko w porządku . Rok później , gdy obudziłem się pewnego razu , przez około minutę nie czułem w ogóle górnej części pleców a także nie moglem ruszać rękoma . Wizyta u lekarza zakończyła się zastrzykiem roźluźniającym . W listopadzie z braku czasu , zrezygnowałem z aktywności fizycznej .Na początku grudnia , podczas 12 godzinnej podróży samochodem , gdzie miejsce miały trzy niedługie przerwy , zacząłem ponownie odczuwać bóle w odcinku lędźwiowym , oraz dosyć częste bóle głowy wraz z zawrotami , uciskiw w dolnym lewym i prawym podrzebżu oraz z lewej strony klatki piersiowej . Po szybkiej reakcji i kontakcie z lekarzem , wszytskie badania pod kątwm narządów wyszły w porządku a u kardiologa wręcz idealnie . Sytuacja się uspokoiła na miesiąc i powtórzyła około 3 tygodni temu i trwa do tej pory z pojawieniem się większej ilości dodatkowych objawów . Warto zazaznaczyć , że w pracy musze wykonywać wszelkiego rodzaju czynności związane z ogromnym wysiłkiem , mam dużo stresu a także wróciłem po 3 miesiacach do ćwiczeń i być może zacząłem od zbyt wysokiego progu z obciążeniem nie dają tym samym szans organizmowi na adaptację. Od tego czasu , już po przebudzeniu czuję mrowienie na całym obszarze pleców , w dolnym podżebrzu prawim i lewym , caly dzien towarzysza mi bole glowy , podczas siedzenia mrowienie sie nasila a w ledzwiowym odcinku pojawia sie bol oraz mrowienie czuje w lewej rece , w pozycji stojacej czuje mrowienie w odcinku piersiowym kregoslupa oraz co jakis czas bole w klatce piersiowej, czeste promieniowanie do obu nóg , dyskomfort pojawia soe rownież leżąc na lewej stronie , mrowienie w plecach nasila sie rowniez przy odchylaniu głowy do tyłu . W najbliższych dniach czeka mnie wizyta u lekarza aczkolwiel zanim to nastąpi , prosiłbym Państwa o określenie sytuacji z doświadczenia i czy to wszytsko może opierać się w dalszym ciągu na uciskaniu nerwów czy może być to poważniejszy uraz ? Z góry dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ucisk na nerwy wcale nie jest takim błahym problemem, jakby się mogło wydawać. W Pana przypadku można go wiązać z urazem w obrębie kręgosłupa czy też zwyrodnieniem krążka międzykręgowego, zwanym potocznie wypadnięciem dysku.

Więcej informacji o chorobie pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/dyskopatia.

Dyskopatia powoduje degenerację kręgosłupa, wskutek czego traci on stabilność, a same dyski mogą uciskać okoliczne struktury nerwowe, prowadząc do neuropatii bądź radikulopatii. Konsekwencjami ucisku są zaburzenia czucia, a w niektórych sytuacjach nawet niedowłady kończyn czy nietrzymanie stolca lub moczu.

Proszę zapoznać się z naszymi artykułami: https://portal.abczdrowie.pl/neuropatia-obwodowa oraz https://portal.abczdrowie.pl/radikulopatia-co-to.

By ustalić przyczyny Pańskich dolegliwości, wskazane byłoby wykonanie badania MRI. Powinien Pan niezwłocznie skonsultować się z ortopedą bądź neurologiem.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/siedem-symptomow-uszkodzenia-nerwow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.