Czy to możliwe, że rozwija się u mnie depresja?

Mam 22 lata, od 4 miesięcy bardzo czesto płacze bez konkretnego powodu, czuje się bardzo samotna, studiuje i mam plany na przyszłość, jednak ciagle negatywne myśli i smutek nie pozwalają mi tego wszystkiego realizować, czy to możliwe ze jest to depresja? I czy można z takich stanów smutku i lęku wyjść bez leków?

Aby rozważać konieczność stosowania farmakoterapii, należy zacząć od rzetelnej diagnostyki. Sugeruję konsultację z psychologiem, aby zweryfikować Pani objawy i ocenić ich potencjalny związek z depresją. Wówczas specjalista wskaże dalsze kierunki, gdzie i w jakiej formie szukać pomocy. Często - nawet przy zaburzeniach nastroju, w tym depresji - podjęcie psychoterapii jest wystarczająco skuteczną formą leczenia, bez konieczności zażywania leków, ale o tym powinien zdecydować lekarz wspólnie z Panią.