Czy to wirus HPV mógł wywołać te objawy?

Około rok temu na wewnętrznej stronie napletka (pokazuje się przy ściąganiu napletka) pojawiło mi sie bezbolesne zgrubienie co poźniej zamieniło się w miękki bezbolesny "bombel"/krostę przypominający kurzajkę lecz miękki w dotyku/bezbolesny guzek z którego nic się nie sączy. Dodam, że ponad rok temu zostałem zarażony kiłą (miałem zmiany lecz inne i w innym miejscu) i brałem antybiotyki oraz wirusem HPV którego nie leczyłem - czy to możliwe że to on wywołał takie objawy? Nie jestem również ubezpieczony więc nie śpieszy mi się do lekarza i jeśli to hpv to po prostu wolałbym kupić jakiś krem tylko że większość chyba jest na receptę... Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

niestety bez dokładnego obejrzenia zmiany trudno jednoznacznie stwierdzić, czy opisane objawy zostały wywołane przez wirusa HPV. Przesłany przez Pana opis może wskazywać m.in. na kłykciny kończyste, czyli brodawki płciowe, które są jedną z najczęstszych chorób przenoszonych drogą płciową. W ich leczeniu stosuje się trzy rodzaje substancji aktywnych - podofilotoksyna, imiquimod oraz sinekatechina. Więcej na ten temat można przeczytać na naszym portalu:

https://portal.abczdrowie.pl/klykciny-konczyste

Warto jednak udać się na wizytę do wenerologa lub urologa, ponieważ zakażenie niektórymi typami wirusa brodawczaka ludzkiego może prowadzić do poważnych chorób, np. nowotworu odbytu lub prącia, dlatego też niezalecane jest wdrażanie leczenia na własną rękę.

Warto także sprawdzić co na ten temat sądzą eksperci abcZdrowie:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-leczyc-zmiane-na-penisie-przy-hpv

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brodawki-w-okolicy-penisa-a-wirus-hpv

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.