Czy warto porozmawiać z byłą partnerką?

Jestem na etapie gdzie czuje ze przegrałem wszystko. Mieszkam w Anglii do niedawna wraz z dziewczyna. Wyjechała na tygodniowy urlop i została w Polsce. Uległa swej matce która ja szantażowała ( wracaj albo tracisz rodzine) lecz ufałem jej ze wróci. Minęły od tego czasu dwa miesiące jestem wrakiem. Skłoniło mnie to do odstawienia urzywek. Za 2 tygodnie wracam do kraju. Chciałbym się spotkać i porozmawiać. Czy to dobry pomysł. Jak się zachować ?

Witam Pana
W każdym związku zdarzają się trudne chwile.
Jeżeli dzieje się coś niedobrego, na pewno
nie wolno tego dłużej tak zostawiać.
Problem sam się nie rozwiąże.
Unikanie tematu jedynie oddala Państwa
od siebie, a problem pozostaje nierozwiązany.
Rozmowa jest jednym ze sposobów tworzenia
więzi i zaufania i bliskości emocjonalnej.
Myślę zatem, że pierwszym krokiem powinna być szczera
rozmowa (najlepiej podczas kolacji przy świecach).
Proszę wybrać miejsce, gdzie nikt nie będzie Wam
przeszkadzał. Może to być dom lub cicha kawiarenka.
Porozmawiajcie o swoich uczuciach, o potrzebach…
Wyjaśnijcie sprawę i zastanówcie się co utrudnia
i co trzeba zmienić, żebyście w związku obydwoje
byli zadowoleni.
Życzę powodzenia.

Dzień dobry.

Rozumiem, że przeżywa Pan obecnie trudne chwile. W takich sytuacjach bardzo istotne jest wsparcie bliskich osób. Podjęcie decyzji o tym, czy nawiązywać kontakt z partnerką, czy nie? A jeśli tak to w jaki sposób - wymaga lepszego poznania sprawy i przede wszystkim Pana. Sądzę, że przyjaciel, przyjaciółka, ktoś z rodziny będzie w stanie pomóc najlepiej. Być może będzie to też okazja do wygadania się i znalezienia wsparcia emocjonalnego.

Jeśli uważa Pan, że nie ma takiej osoby lub nie otrzymał Pan do tej pory wystarczającej pomocy, to sugeruję skontaktowanie się np. z psychologiem.

Pozdrawiam
Tomasz Krasuski

Witam, był Pan silnie związany z partnerką. Pana dziewczyna będąc na urlopie uległa swej matce która ja szantażowała utratą rodziny i została w kraju. Zastanawia się Pan czy kontakt z dziewczyną to dobry pomysł. Czy od momentu jej wyjazdu kontaktowali się Państwo? Chce Pan "zawalczyć" o ten związek. Czy ma Pan możliwość porozmawiania np. telefonicznie, czy dziewczyna również chce z Panem porozmawiać, spotkać się ? Warto poradzić się bliskich Panu osób co sądzą o całej sytuacji lub skonsultować się z psychologiem. Dłuższa rozmowa będzie dla Pana bardziej pomocna.
Pozdrawiam
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@pracownia-start.pl
www.pracownia-start.pl