Czy warto stosować te leki mając taki problem z pochwą?

Witam serdecznie, zmagam się z problemem infekcji pochwy. To już nie pierwszy raz, swojego czasu przechodziłam infekcję grzybiczą. Dodatkowo około 1,5 roku temu brałam dużo antybiotyków z powodu zapalenia ucha, w końcu po wymazie mikrobiologicznym wyszło, że mam Gronkowca złocistego i zostałam wyleczona z infekcji antybiotykiem celowanym. Ostatnio zgłosiłam się do lekarza z powodu świądu i delikatnych białych upławów z pochwy. Dostałam Macmiror Complex 500 na 6 dni i doustnie Flucofast co drugi dzień doustnie. Przy okazji została mi pobrana cytologia. Wyniki: grupa 2, flora typu lactobacillus, nieliczne komórki metaplastyczne, słabe działanie estrogenne, obecne komórki gruczołowe, endocerwikalne. Odbierając wyniki po jakiś 2,5 tygodnia zgłosiłam brak świądu, pieczenia itd, ale nadal w pochwie została biała wydzielina, nie jakoś bardzo gęsta (na pewno nie są to serowate upławy). Dostałam na receptę Symbactin 6x a potem globułki gynoflor 12x. Natomiast po przeczytaniu ulotki leku zauważyłam, że 1 na 10 pacjentów ma po Symbactin grzybice pochwy i zastanawiam się czy jest sens stosować je, czy nie lepiej po prostu gynoflor? Pozdrawiam Ola lat 22
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Żelazo w ciąży

Czym może grozić niedobór żelaza, dlaczego ważne jest jego spożywanie, i jakie produkty obfitują w ten pierwiastek? Na te pytania odpowiedzi udziela dietetyk, mgr Marta Michalak-Tomasik.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy,

Rozumiemy Pani obawy związane ze stanem swojego zdrowia. Bardzo istotnym krokiem jest całkowite wyleczenie infekcji intymnej, aby zlikwidować problem i poprawić komfort życia.

Z racji odległości, trudno jest całkowicie ocenić Pani stan zdrowia, dlatego też zalecamy zastosowanie się do zaleceń lekarza ginekologa i przyjęcie przepisanego preparatu leczniczego.

Istnieje przypuszczenie, że wspomniany przez Panią lek nie przyniósłby zamierzonego efektu i wyleczenia infekcji intymnej, jak w przypadku Symbactinu.

Wspomniany preparat jest lekiem przeciwbakteryjnym stosowanym w przypadku zakażenia pochwy i dróg rodnych. Działa na wiele bakterii, dlatego w Pani przypadku może okazać się trafionym lekiem.

W razie wszelkich wątpliwości zalecamy Pani konsultację z lekarzem ginekologiem, który po badaniu przedmiotowym może zdecydować o ewentualnej modyfikacji leczenia oraz dawkowania.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Podobna tematyka została poruszona również w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-skutecznie-wyleczyc-infekcje-intymne https://portal.abczdrowie.pl/waginoza-bakteryjna

https://portal.abczdrowie.pl/jak-uniknac-infekcji-intymnej-latem-7-sprawdzonych-sposobow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty