Czy warto stosować te leki mając taki problem z pochwą?

Witam serdecznie, zmagam się z problemem infekcji pochwy. To już nie pierwszy raz, swojego czasu przechodziłam infekcję grzybiczą. Dodatkowo około 1,5 roku temu brałam dużo antybiotyków z powodu zapalenia ucha, w końcu po wymazie mikrobiologicznym wyszło, że mam Gronkowca złocistego i zostałam wyleczona z infekcji antybiotykiem celowanym. Ostatnio zgłosiłam się do lekarza z powodu świądu i delikatnych białych upławów z pochwy. Dostałam Macmiror Complex 500 na 6 dni i doustnie Flucofast co drugi dzień doustnie. Przy okazji została mi pobrana cytologia. Wyniki: grupa 2, flora typu lactobacillus, nieliczne komórki metaplastyczne, słabe działanie estrogenne, obecne komórki gruczołowe, endocerwikalne. Odbierając wyniki po jakiś 2,5 tygodnia zgłosiłam brak świądu, pieczenia itd, ale nadal w pochwie została biała wydzielina, nie jakoś bardzo gęsta (na pewno nie są to serowate upławy). Dostałam na receptę Symbactin 6x a potem globułki gynoflor 12x. Natomiast po przeczytaniu ulotki leku zauważyłam, że 1 na 10 pacjentów ma po Symbactin grzybice pochwy i zastanawiam się czy jest sens stosować je, czy nie lepiej po prostu gynoflor? Pozdrawiam Ola lat 22

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Rozumiemy Pani obawy związane ze stanem swojego zdrowia. Bardzo istotnym krokiem jest całkowite wyleczenie infekcji intymnej, aby zlikwidować problem i poprawić komfort życia.

Z racji odległości, trudno jest całkowicie ocenić Pani stan zdrowia, dlatego też zalecamy zastosowanie się do zaleceń lekarza ginekologa i przyjęcie przepisanego preparatu leczniczego.

Istnieje przypuszczenie, że wspomniany przez Panią lek nie przyniósłby zamierzonego efektu i wyleczenia infekcji intymnej, jak w przypadku Symbactinu.

Wspomniany preparat jest lekiem przeciwbakteryjnym stosowanym w przypadku zakażenia pochwy i dróg rodnych. Działa na wiele bakterii, dlatego w Pani przypadku może okazać się trafionym lekiem.

W razie wszelkich wątpliwości zalecamy Pani konsultację z lekarzem ginekologiem, który po badaniu przedmiotowym może zdecydować o ewentualnej modyfikacji leczenia oraz dawkowania.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Podobna tematyka została poruszona również w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-skutecznie-wyleczyc-infekcje-intymne https://portal.abczdrowie.pl/waginoza-bakteryjna

https://portal.abczdrowie.pl/jak-uniknac-infekcji-intymnej-latem-7-sprawdzonych-sposobow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.