Czy wypijanie 1-2 piw dziennie wpływa na nadmiar wody w organizmie?

Witam. Tu Mężczyzna lat 35. Mam pytanie: czy wypijanie 1-2 piw dziennie wpływa na nadmiar wody w organiźmie? I czy zbyt dużo tłuszczu, a za dużo wody to dwa różne pojęcia? Wiem, że piwko działa niezdrowo na stawy bo powoduje artretyzm i wątrobę. Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Michał Lenard

Jeżeli ma Pan zdrowe nerki i serce, to taka ilość piwa nie powinna wpływać na nadmiar wody w organizmie. Nadmiar tłuszczu i nadmiar wody to oczywiście dwa odmienne stany. Pozdrawiam!