Czy z moimi proporcjami ciała jest wszystko w porzątku?

Dzień dobry. Czy z moimi proporcjami ciała jest wszystko w porzadku , czy przypadkiem nie mam sylwetki eunochidalnej lub może zespołu klinefeltera. ? Klatka 104cm Biodra 100,5 cm Barki 117cm Talia 87cm Pas 90cm Ramiona szerokość , przylegając do ciała metrem od góry na plecach 43, 44 cm Proszę o pomoc
MĘŻCZYZNA, 33 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisane przez Pana wymiary ciała, takie jak szerokość klatki piersiowej, bioder, barków, talii, pasa oraz ramion, mogą być związane z unikalną anatomią i niekoniecznie wskazują na jakiekolwiek problemy zdrowotne czy zaburzenia, takie jak zespół Klinefeltera czy sylwetka eunuchoidalna.

Wskazane dolegliwości wiążą się zazwyczaj z chorobami genetycznymi i nie sposób je wykryć inaczej niż na podstawie badań genetycznych. Związane są one z niedoborem testosteronu i osoby na nie cierpiące wykazują szereg innych dolegliwości, takich jak opóźnienie dojrzewania, ginekomastia, zmniejszenie rozmiaru jąder, czy mniejszy popęd płciowy.

Jeśli ma Pan wątpliwości co do stanu swojego zdrowia, zalecamy kontakt z internistą, który następnie będzie miał możliwość skierowania Pana dalej na odpowiednie badania.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/eunuchoidyzm

https://portal.abczdrowie.pl/zespol-klienefeltera-charakterystyka-przyczyny-objawy-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.