Czy zachowanie dziecka w przedszkolu powinno niepokoić?

Syn ma 6 lat i zdiagnozowaną afazję mieszaną.Pani w przedszkolu stwierdziła że syn jest wycofany. Ładnie uczestniczy w zajęciach i bawi się z rówieśnikami, ale tylko wtedy kiedy dzieciaki nie psocą i nie biegają. Zawsze pyta czy może pobawić się układanką, pokolorować, pograć w grę czy wyjść do toalety. Reaguje płaczem na konflikty miedzy kolegami, nawet jeśli w nich nie uczestniczy. Zastanawiam się czy jest to powód aby martwic się, bo syn uwielbia przedszkole i chętnie w nim zostaje.

Proszę skontaktować się z psychologiem, gdyż synek reaguje lękowo na sytuacje trudne. Pomoc logopedy też jest wskazana