Czy zawartość fosfolipidów różni się od formy i postaci lecytyny?

Witam, Czy zawartość i/lub biodostępność fosfolipidów różni się w zależności od formy lecytyny - słonecznikowej i sojowej oraz postaci płynnej i sproszkowanej?

Zawsze lepiej przyswajalna jest z tłuszczem, zawartość fosfolipidów jest zbliżona, większe różnice pojawiają się w składzie towarzyszących kwasów tłuszczowych (najlepsza jest z oleju rzepakowego, który ma lepsze proporcje omega3 do omega 6 niż sojowy czy słonecznikowy).