Czy zbyt niskie BMI może prowadzić do powikłań i być niebezpieczne dla organizmu?

Witam! Czy zbyt niskie BMI (waga 44 kg przy wzroście 168cm) może prowadzić do powikłań i jest niebezpieczna dla organizmu? Czy może spowodować to skutki w przyszłości np. bezpłodność?

Nieprawidłowa waga może być wykładnikiem wielu schorzeń, ale również może stanowić czynnik wyzwalający chorobę. Niektóre z nich mogą mieć znaczący wpływ na prawidłową płodność kobiety, a także na przebieg ciąży, porodu i połogu oraz prawidłowy wewnątrzmaciczny rozwój płodu. .

Witam Panią,

Zbyt niskie BMI a tym samym zbyt niski poziom tkanki tłuszczowej jest bardzo niebezpieczny! Prowadzi do zaburzeń gospodarki hormonalnej, narządy wewnętrzne nie są amortyzowane, skóra staje się szara, wypadają włosy, łamią się paznokcie itp. W wyniku zaburzeń hormonalnych kobieta może mieć problemy z zajściem w ciążę!
Proszę postarać się przytyć!
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk