Czy zniknięcie obłączków z paznokci jest spowodowane przyjmowaniem witaminy D?

Witam Panią/Pana, Zacząłem regularnie przyjmować jakiś czas temu witaminę D w ampułkach/czy tam czymś i zauważyłem, że zniknęły mi obłączki na paznokciach. Czy zniknięcie obłączków jest związane z przyjmowaniem witaminy D? Czy ich brak świadczy o tym, że mam odpowiednią ilość witaminy D w organizmie? Co to w ogóle oznacza? W internecie straszą, że brak obłączków świadczy o chorobie umysłowej także pomyślałem, że oddam sprawę komuś bardziej kompetentnemu :) Dziękuję i pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć