Czy życie w ciągłym stresie może doprowadzić do problemów z sercem?

WItam. Mam 26 lat, żyję w ciągłym stresie (własna firma) mam problemy z napadami jakiegoś rodzaju niepokoju, paniki, mam wtedy książkowe ciśnienie, (nawet poniżej normy) natomiast skacze puls do 100/min (najwięcej miałem 111), czuję się wtedy dziwnie, po kilku głębokich oddechach w spokojnej pozycji puls wraca do jako takiej normy (70-80), czy to może być objaw zaczynającej się choroby czy może wynik stresu i np niedoboru magnezu itp,

Dzień dobry, żeby wykluczyć choroby proponuje zarejestrować się na wizytę do lekarza rodzinnego i wykonac podstawowe badania. Jednak proszę pamiętać że długotrwały stres może przyczyniać się do występowania wielu chorób . Warto zadbać o zdrowie i zastanowić się co może Pani zmienić w swoim życiu żeby zmniejszyć poziom stresu. Lepiej zapobiegać niż leczyć .
Pozdrawiam A. Pacia

Dzień Dobry Panu,

Zacznę od takiego powiedzenia, z którym chętnie tutaj dzielę się, że:
Ruch zastąpi niemalże każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...

Opisane przez Pana symptomy mogą wskazywać na odpowiedź Pana organizmu, na przewlekający się stres.
Również niedobory czystego biologicznie magnezu, wit. B1, wit.B2, wit. B6, wit.B12, wit. D3, kwasu foliowego mogą przyczyniać się do powyższych objawów.

Zalecałabym zatrzymanie się... i dokonanie aktualizacji swoich priorytetów.
Zaprzyjaźnić się z technikami relaksacyjnymi, medytacyjnymi, treningiem autogennym Schultza, a przede wszystkim z aktywnością fizyczną.

Gdyby miał Pan życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu na Skype.

Z przesłaniem dla Pana zwyczajnej pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Dzień Dobry.

Akcja serca zawsze podwyższa się w sytuacjach stresujących i może osiągać wyniki znacząco wyższe niż w sytuacji standardowej. Myślę, że HR = 110 ud/min. nie jest aż tak złe w przypadku sytuacji stresującej. Aczkolwiek stan ten nie może być długotrwały i zbyt częsty.

W związku z tym, o czym Pan piszę zalecam wizytę u lekarza rodzinnego celem wykluczenia problemów kardiologicznych (być może zleci konsultację kardiologiczną).

Ponadto proponowałbym wizytę u psychologa - psychoterapeuty.

D.Pysz-Waberski
www.nadżycie.pl
FB: @nadzycie

Witam, podobnie jak koledzy polecam zacząć od wizyty u lekarza pierwszego kontaktu w celu wykluczenia innych dolegliwości poza psychosomatycznymi. W kolejnym kroku namawiam gorąco do wizyty u psychologa, gdzie wspólnie przyjrzycie się sytuacji i poszukacie sposobów na lepsze sobie z nią radzenie- m.in. technik opanowywania stresu. Pozdrawiam i życzę powodzenia, Monika
www.psycholog.mail.pl

Witam, aby wykluczyć podłoże somatyczne proszę w pierwszej kolejności skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Jeżeli badania nie wskażą na przyczyny somatyczne, proszę skorzystać z rozmowy z psychologiem.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl