Dieta dla mężczyzny grającego w piłkę nożną

Witam mam 18 lat ważę 60 kg i mam 175 cm wzrostu .Gram w piłkę nożną . Chciałbym zapytać. Jak powinna wyglądać moja dieta ? Co powinienem jeść i pić ? Chciałbym przytyć . Z góry dziękuję za udzielenie pomocy

Rozumiem, że jest Pan sportowcem, czyli powinno się w diecie znaleźć dużo produktów węglowodanowych, gdyż są głównym źródłem energii dla osób aktywnych fizycznie. Zwiększone zapotrzebowanie na węglowodany występuje u sportowców dyscyplin wytrzymałościowych, do których piłka nożna się zalicza. Powinien Pan dostarczyć swojemu organizmowi 300g węglowodanów na dobę. Główne źródła, które polecam to chleb, makarony, płatki śniadaniowe, ryż, ziemniaki, fasolę, warzywa korzeniowe, owoce i chrupkie pieczywo. Suszone owoce czy czekolada lub inne słodycze mogą być doskonałą przekąską. Warto zjeść taką przekąskę (np. banana) na 1 godzinę przed treningiem. Zapotrzebowanie na tłuszcze jest mniejsze, ale warto pamiętać, że gdy skończą się węglowodany to organizm sięgnie do tłuszczy, by wytworzyć energię. Jeśli chodzi o białko to powinno stanowić 12-15% dziennego spożycia przy czym połowa z produktów zwierzęcych (mleko i jego przetwory, mięso, ryby, jaja). Źródła białka roślinnego to: groch, fasola, soja, bób. Należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu. najlepiej korzystać ze specjalnych napojów dla sportowców. Można także wypijać soki owocowe lub napoje dostępne w sklepach.

Mgr inĹź. Marta Ĺcibisz

Witam,

Powinien się Pan zgłosić po jadłospis przygotowany specjalnie dla Pana, by mógł Pan zapoznać się z odpowiednim dla siebie menu.

Pozdrawiam

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska