Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta na płaski brzuch i szczuplejsze uda

Chciałabym pozbyć się oponki na brzuchu. Kończę niedługo 13 lat, ważę 63 kg i mam 160 cm wzrostu. W sumie nie narzekam, ale bardzo bym chciała mieć płaski brzuch, no i też mniejsze uda. W lutym byłam na diecie przez 2 tyg., schudłam 1 kg, co uważam za sukces, ale przydałoby się więcej. Robiłam codziennie rano 30 brzuszków i dziennie ćwiczyłam 20 minut rowerki, nożyce i brzuszki na zmianę + aktywnie uczestniczę na WF-ie (jestem dość wysportowana). Do tego ograniczyłam słodycze.

Próbowałam znowu przejść na taką dietę, ale już nie mam tyle wytrwałości. Wtedy mój brzuch zmalał, ale teraz znowu powrócił. Chciałabym jakiś mały zestaw ćwiczeń na brzuch i ew. uda. No i czy są jakieś masaże na brzuch? Coś o tym czytałam. Proszę o dobre ćwiczenia. Niedawno skręciłam sobie kostkę II stopnia i naderwałam mięśnie w stopie, do tego zbiera mi się tam płyn. Nie mogę biegać, uprawiać sportów, więc prosiłabym o ćwiczenia na materacu. Bardzo dziękuję za odp. ;)

KOBIETA ponad rok temu

Jak rozpoznać warzywa i owoce dobrej jakości?

Witam,

Bardzo dobrze, że jesteś aktywna i lubisz ćwiczyć. Mimo to powinnaś dodać jeszcze właściwe odżywianie. Jeśli nie potrafisz zrezygnować ze słodyczy, ogranicz je. Na początek poczytaj o zdrowych nawykach żywieniowych i zacznij je stosować. Jeśli myślisz, że nie dasz rady, wprowadzaj zmiany po kolei: http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia i http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski.

Najlepsze ćwiczenia na płaski brzuch to, oprócz tych na materacu, pływanie. Skonsultuj się z lekarzem, czy w Twoim przypadku jest to możliwe, jeśli tak, od razu zapisz się na basen.

Przykładowe ćwiczenia na brzuch znajdziesz na naszej stronie: http://portal.abczdrowie.pl/wahadlo-w-podporze, http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenie-w-podporze-bocznym-na-macie, http://portal.abczdrowie.pl/miesnie-brzucha-0, http://portal.abczdrowie.pl/miesnie-skosne-brzucha, http://portal.abczdrowie.pl/miesnie-brzucha-dolny-odcinek-0.

Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy