Dlaczego 7-latka ma lęki nocne?

Witam, mam taki oto problem. Moja 7-letnia córka skarży się od około miesiąca na ból z tyłu głowy, przechodzący na szyję. Dodatkowo od 3 miesięcy moczy się w nocy, miała też z tym problem w wieku 5 lat - stwierdzono małą pojemność pęcherza i po jakimś czasie przy zastosowaniu terapii problem znikł. Dodatkowo od jakiegoś roku zgrzyta zębami w nocy. Teraz doszły jeszcze stany lękowe, po około 2 godzinach snu wybudza się, cała się trzęsie, ma otwarte oczy i nie reaguje na nasze przytulania. Po jakimś czasie zasypia i rano nic nie pamięta. W ciągu dnia jest bardzo żywym dzieckiem, bawi się, uczy w szkole, bardzo dużo mówi. Proszę o poradę, do jakiego lekarza się udać?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opisywane objawy wymagają różnicowania np. z niektórymi postaciami epilepsji, dlatego powinniście Państwo skonsultować córeczkę u dziecięcego neurologa. Jeśli badanie neurologiczne oraz dodatkowe badania nie wykażą nieprawidłowości, warto skorzystać z porady psychiatry dziecięcego, który w razie potrzeby skieruje Państwa do psychologa.

Serdecznie podrawiam