Dlaczego boję się pierwszego razu?

Z nieznanych mi przyczyn boję się pierwszego stosunku. Tylko pomyślę o seksie i od razu się podniecam. Bardzo proszę o jakąś dobrą radę. Z góry dziękuję.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
Obawa przed inicjacją seksualną jest wpisana w początek życia intymnego większości młodych ludzi. Jeżeli bliskość z partnerką potęguje te obawy, to zapewne przydatny będzie dialog lub wręcz zasięgnięcie opinii psychologa, jeżeli z czasem nie będą ustępowały.
Pozdrawiam