Dlaczego boję się, że coś stracę?

Witam.Mam 26 lat, od roku mieszkam w Niemczech.Mam problem taki, że ciągle się boję że coś stracę.Że stracę ukochanego(kilka razy zrywał ze mną, ale jesteśmy razem), szansę na przyjaźń, rozwinięcie kariery, że znowu ktoś wyrzuci mnie z projektu choć bardzo się staram, będę bez kasy, mieszkania, zdrowia.Wszystkie te sytuacje mi się już przytrafiły nawet po kilka razy.Nie wiem jak pokonać swój strach.Wiem że ma to duży wpływ na życie i relacje.Nie mam pieniędzy by iść do psychologa.Co robić? Magda

Dzień dobry, rozumiem że lęk przed utratą jest bardzo silny i bez pomocy psychologa lub psychiatry będzie bardzo trudno poradzić sobie z tym problemem. Potrzebuję Pani diagnozy żeby zrozumieć Pani problem, żeby móc Pani pomóc. Także warto zastanowić się nad psychologiem lub psychiatrą. Zapewne jest też pomoc możliwa w ramach ubezpieczenia.
Pozdrawiam A. Pacia

Dzień Dobry Pani,

Proszę nie czekać i pozwolić pomóc samej sobie - jest Pani potrzebna rozmowa z psychologiem, żeby mogła Pani przepracować lęk.
Jeśli miałaby Pani życzenie takiej rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu na Skype.

Życzę Pani tylko dobrego samopoczucia,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam, Droga Pani, podany opis świadczy o tym, że lęk paraliżuje normalne funkcjonowanie w pracy zawodowej czy relacjach z partnerem. Jest to poważny sygnał ostrzegawczy, który wymaga konsultacji specjalistycznej. Jeżeli nie ma możliwości za granicą, proszę nieodpłatnie skorzystać w Polsce z jednorazowej wizyty np. u psychiatry. Lekarz pomoże ustalić rangę problemu, wskaże możliwości pomocy, a także terapii.
Życzę powodzenia i pozdrawiam.

Witam, rozumiem że odczuwa Pani lęk, który wpływa na Pani życie, relacje. Na początek, aby móc się z kimś podzielić swoim doświadczeniem, zastanowić się jak może Pani sobie poradzić warto skorzystać z pomocy psychologicznej online. Przesyłam link do informacji o pomocy psychologicznej w Niemczech np.: http://hamburg.msz.gov.pl/resource/f5c334e2-82f9-4e12-b198-b7c8862e01a8:JCR Proszę się zorientować czy w Pani miejscu zamieszkania można uzyskać pomoc psychologiczną bezpłatną, tak jak w załączonym linku. Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy zapraszam do skorzystania z konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl