Dlaczego czuję, że ktoś mnie śledzi?

Witam boryka się z jednym problemem słyszę różne dźwięki mam wrażenie że mnie ktoś ciągle śledzi nawet w domu za mną chodzi co mam zrobić

Witam Panią
Trudno na podstawie Pani krótkiego opisu
odpowiedzieć na Pani pytanie.
Możliwe, że są to zaburzenia lękowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Bardzo ważne jest, żeby Pani problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby Pani rozpoczęła
leczenie ewentualnie psychoterapię, gdyż Pani lęki
mogą przerodzić się w poważne zaburzenia.
Mogą też pojawić się problemy zdrowotne.
Aby skutecznie wyleczyć Pani zaburzenia należy dotrzeć
do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam do konsultacji z lekarzem psychiatrą
a także z psychoterapeutą.

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

W przypadku takich objawów konieczna byłaby wizyta u lekarza pierwszego kontaktu. Po zebraniu wywiadu będzie mógł zlecić dalszą diagnostykę u lekarza psychiatry ale także u innych specjalistów (endokrynolog, neurolog). Nawet bardzo niepokojące objawy mogą mieć dość prozaiczną przyczynę. Jednak bez diagnostyki, zwłaszcza w kilku aspektach (medycznym, psychologicznym) trudno postawić jakąkolwiek hipotezę. Proszę umówić się na wizytę, bo tylko w ten sposób ma Pani szansę uzyskać odpowiedź na zadane pytanie. Pozdrawiam serdecznie.

Witam, polecam zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu który wypisze Pani skierowania do różnych specjalistów, dzięki czemu uniknie Pani kosztów zdiagnozowania problemu (który jest nieoczywisty, wymaga badań na różnych poziomach i z różnych dziedzin, w związku z czym może być dość kosztowne). Pozdrawiam, Monika

Witam.
Szanowna Pani, to o czym Pani pisze wymaga konsultacji ze specjalistą. Może Pani rozpocząć od wizyty u psychoterapeuty i jeśli ten po dłuższej rozmowie z Panią uzna to za zasadne, zaproponuje też konsultację psychiatryczną.
Pomocy może Pani poszukać w Poradni Zdrowia Psychicznego działających w ramach NFZ (zarówno psychoterapeutycznej jak i psychiatrycznej) lub w prywatnych gabinetach.

Pozdrawiam,
Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.
www.pomocpsychologa.pl
https://www.facebook.com/Agnieszka.Dymska/