Dlaczego izoluję się od innych?

Mam 19 lat i izoluje się od ludzi. Wszystko mi się układa, w szkole jaki i w związku przez co nie mam na co narzekać. Jednej strony chciałbym mieć duże grono znajomych, a z drugiej ludzie mnie męczą i czuję się jakbym musiał wkładać energię w spotkania nie czerpiąc z nich przyjemność. U każdej osoby dostrzegam szybko wady i analizuje je obserwując ich mimikę, zachowania czy np relacje z rodziną jak kogoś odwiedzam.

Witam,

zachęcam do rozważenia konsultacji psychologicznej, w Poradni Zdrowia Psychicznego, ze specjalistą łatwiej będzie uzyskać odpowiedź na pytanie: "Dlaczego izoluję się od innych? ", zbyt mało danych Pan pan podaje, wymagany jest szczegółowy wywiad kliniczny.
Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś