Dlaczego mam duże problemy ze snem?

Witam. Od dłuższego czasu mam problem ze snem. Często mam wrażenie, że spadam i się budzę. Natomiast ostatnio miałem, wrażenie, że "pływam". Wiedziałem co się dzieje wokół mnie i jednocześnie spałem. Chciałem się poruszyć lub obudzić, ale jednocześnie byłem świadomy, że mogę się utopić. Tzn byłem na pograniczu snu i jawy. Czy ze mną jest OK? Czy raczej potrzebna wizyta u psychiatry? Pozdrawiam.

Jeśli trudności ze snem trwają długo i są dla Pana problemem warto zwrócić się o diagnostykę do psychologa bądź psychoterapeuty. Jeśli są to bardzo sporadyczne sytuacje i nie wywołują w Panu niepokoju może być to okres przejściowy.