Dlaczego mam obniżenia nastroju?

Witam, niedługo kończę 18 lat. Od dłuższego czasu, około kilka miesięcy, zauważyłam u siebie znaczne obniżenie nastroju. Często mam też jego wahania, płaczę bez powodu, obwiniam się za wszystko. Uciekam w naukę, czasem jem o wiele więcej a często nie jem w ogóle. Straciłam siłę na rozmowy zarówno z rodziną jak i przyjaciółmi, stały kontakt utrzymuję jedynie ze swoim najlepszym przyjacielem. Nie mam siły ani ochoty na spełnianie swoich podstawowych pasji, jedyne co robię poza nauką to apatyczne patrzenie się w sufit w akompaniamencie smutnej muzyki. Nie jest tak zawsze, ale kiedy tak nie jest to boję się, że niedługo to znowu wróci. Mój przyjaciel obawia się że to depresja. Czy to możliwe?

Witam, zauważyła Pani u siebie obniżenie nastroju, wahania nastroju, płaczliwość, unika Pani kontaktów z bliskimi. Napisała Pani że nie ma siły ani motywacji na spełnianie swoich pasji. Pani opis może wskazywać na zaburzenia depresyjne. Aby zweryfikować obawy Pani przyjaciela proszę skorzystać z pomocy lekarza psychiatry oraz pomocy psychologicznej.

Pozdrawiam

Dorota Nowacka