Dlaczego mam te kłucia w pachwinie?

Witam.mam 27 lat. W ostatnim czasie miewam częste klucie pod żebrami, czasami pachwiny. Dwa dni temu miałem tzw. atak, ktoremu towarzyszyły dusznosci, ból w okolicach serca i dretwienie lewej strony ciała. Byłem zmuszony zadzwonić po pierwszą pomoc. W szpitalu pobrano krew, mocz i zrobiono ekg. Według lekarza nie ma powodu do obaw. Podano mi kroplówkę i wypuszczono do domu. Nie rozwiązało to problemu i klucie pod żebrem ponawia się jak i kołatanie serca. Chciałbym prosić o porade, co może mi dolegać i gdzie udać się z takim problemem, bo w szpitalu odczulem, że jestem niepotrzebnym gościem oraz lekceważące podejście. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Biorąc pod uwagę opis wskazanych objawów, trudno jest jednoznacznie określić ich przyczynę. Wstępnie wykonane badania wykluczyły poważniejsze schorzenia, jednakże na pewno będzie konieczność rozszerzenia diagnostyki o kilka grup badań.

Takie objawy, jak: bóle pod żebrami, czy w klatce piersiowej oraz kołatanie serca, czy drętwienie różnych obszarów ciała, mogłyby świadczyć o nerwicy lękowej. Wiele takich dolegliwości może występować oraz nasilać się na tle emocjonalnym pod wpływem czynników stresogennych. Jednakże w pierwszej kolejności należałoby wykluczyć choroby somatyczne.

Możemy zaproponować wykonanie takich badań, jak: echo serca, RTG klatki piersiowej, USG jamy brzusznej, pełną morfologię wraz z CRP oraz określenie poziomu elektrolitów, hormonów tarczycy, prolaktyny, prób wątrobowych oraz kreatyniny.

Ze względu na odległość, trudno jest dokładnie ocenić Pani stan zdrowia. Dlatego też zalecamy konsultację z lekarzem internistą lub kardiologiem, który zdecyduje o dalszej diagnostyce oraz postępowaniu.

Życzymy Pani lepszego samopoczucia!

Podobna tematyka została przedstawiona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/nerwica

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-nerwicy

https://zdrowie.parenting.pl/jak-rozwija-sie-nerwica

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.