Dlaczego mimo starań nie chudnę?

witam, mam pewnien problem otóż nie jem słodkiego, staram się jeść słodkiego, nie jem słonego, fast foodów, głównie warzywa, do tego ćwiczę, a moja waga albo stoi w mijescu albo wręcz przeciwnie, rośnie, co prawda nie duzo bo ok. 2 kg ale jednak od ponad roku staram się schudnąć 10kg a moja waga wciąż jest taka sama po mimo takich starań. Gdy robię sobie badania tarczycy wychodzi wszystko dobrze, wiec lekarz powiedział że taka moja natura, problem w tym że wcześniej tyle nie ważyłam. do tego dochodzą częste bóle głowy, senność, rozdrażnienie. nie jestem pewna juz gdzie szukać odpowiedzi ...

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

problem z utrzymaniem wagi może mieć związek nie tylko z hormonami tarczycy, ale również z różnymi jednostkami chorobowymi, dlatego zachęcamy do wykonania podstawowych badań, zwłaszcza, że odczuwa Pani również inne objawy, takie jak bóle głowy, senność i rozdrażnienie.

Ponadto zachęcamy Panią do kontaktu z dietetykiem. Często jest tak, że nieświadomie popełniamy wiele błędów dietetycznych, które wpływają na to, że waga nie spada. Bardzo często dietetyk zanim ułoży dietę prosi o wyniki badań krwi, aby mieć pewność, że przyczyną tycia nie jest żadna choroba lub zaburzenie.

Najczęściej popełniane błędy dietetyczne wymieniliśmy w poniższym artykule:

https://zywienie.abczdrowie.pl/dlaczego-nie-chudne-najczesciej-popelniane-bledy-podczas-odchudzania.

Zachęcamy Panią do lektury.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.