Jak skutecznie chudnąć?

Na przestrzeni ostatnich kilku lat przytyłam około 15kg i aktualnie ważę 78 kg. Wstydzę się swojego wyglądu i czuje się bardzo zaniedbana więc od dwóch tygodni zaczęłam bardziej dbać o ti ci jem. Prosiłabym o poradę czy moua dieta pozwoli mi schudnąć ok 0.5kg tyg. Śniadanie: bułka razowa wędlina z drobiu, ogórek, lunch : jogurt owocowe (naturalnego nie lubię, próbowałam zacząc je jeść ale są dla mnie zbyt mdłe) albo batonik musli, obiad : tutaj mam małe pole do manerwu bo mieszkam w domu i jem dania przygotowane przez mamę zwykle jest to 1 x tyg jakaś zupa typu pomidorowa, fasolowa itp, 2 x tyg mięso albo ryba smażona plus frytki (nie jadam ziemniaków), na podwieczorek pozwalam sobie na mały łakoć np jeden cukierek, kolacja - identycznie jak śniadanie. Staram się unikac fast foodów, kiedyś jadałam je 5razy w tyg nawet, teraz staram się max raz na tydz. Jestem niestety ich wielką fanką. Ciężko u mnie z ruchem, lubie spacery natomiast robilam wiele prób chodzenia na siłownie i zawsze kończyło się to niewypałem.

Witam serdecznie,
jeżeli ograniczyła Pani żywność typu fast food i słodycze to pewnie Pani schudnie ale w Pani diecie jest sporo błędów żywieniowych i tak komentując to co Pani pisze:
Śniadanie: bułka razowa wędlina z drobiu, ogórek = tu jest w porządku, ale proszę urozmaicać śniadania. Może Pani jadać np. omlety, jajecznicę, owsianki na mleku do 2% tł.

lunch : jogurt owocowe (naturalnego nie lubię, próbowałam zacząc je jeść ale są dla mnie zbyt mdłe) albo batonik musli = aby zmienić smak jogurtów naturalnych proszę dodawać do nich owoce, cynamon kakao naturalne odtłuszczone, pestki dyni czy słonecznika, orzechy. Proszę nie jeść jogurtów owocowych ponieważ mają bardzo dużo cukru i syropu glukozowo-fruktozowego!!

obiad : tutaj mam małe pole do manerwu bo mieszkam w domu i jem dania przygotowane przez mamę zwykle jest to 1 x tyg jakaś zupa typu pomidorowa, fasolowa itp, 2 x tyg mięso albo ryba smażona plus frytki (nie jadam ziemniaków) = czy mama nie mogłaby również zdrowiej gotować np. zamiast smazyć to piec a zamiast frytek robić kasze, ryż czy razowy makaron.

na podwieczorek pozwalam sobie na mały łakoć np jeden cukierek = na łakocie lepiej przeznaczyć pierwszą połowę dnia.

kolacja - identycznie jak śniadanie = na kolację staramy się nie jadać węglowodanów.

Zachęcam do ruchu.

Wprowadzi Pani w życie wszystkie moje zalecenia. Mam nadzieję, że przyniesie to pożądane efekty.
Jeżeli chciałaby Pani podejść do sprawy jeszcze bardziej profesjonalnie to proponuje ułożenie indywidualnej diety. Wymaga to jednak zebrania wywiadu żywieniowego i zdrowotnego. W tym celu zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną. Pacjentów przyjmuję w Warszawie. Jeżeli nie jest Pani z Warszawy prowadzę również konsultacje i układam diety online.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk