Dlaczego moja waga stoi w miejscu?

Jestem na diecie od jakiegoś czasu. Udało mi się  zrzucić 4 kg. Jednak od ok 2 tygodni moja waga nawet nie drgnęła mimo iż stosuję nadal tę samą dietę i ćwiczę. Dlaczego tak się dzieje?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

W procesie odchudzania, kiedy organizm przechodzi na dietę o ograniczonej ilości kalorii, metabolizm zwalnia. Prawdopodobnie tak stało się również w Pani przypadku. Nie należy się jednak tym martwić, ponieważ dzieje się tak u większości osób odchudzających się. Powinna Pani utrzymać dietę i aktywność fizyczną, a Pani waga znów zacznie spadać.
Jeśli natomiast zaobserwowała Pani pojawienie się innych niepokojących objawów, proszę skonsultować się z lekarzem. Problemy z nadwagą i niemożność zrzucenia zbędnych kilogramów mogą wiązać się bowiem z niedoczynnością tarczycy.