Dlaczego waga stoi w miejscu?!

Zacznę od tego, że mam 22 lata, 160cm wzrostu i do 8 czerwca 2009r. ważyłam 112,3kg. Przeszłam na dietę i w ciągu tygodnia udało mi się zrzucić 3kg. Do tej pory nie stosowałam praktycznie żadnego wysiłku fizycznego i dla przykładu na kolację o godzinie 22 potrafiłam pochłonąć 3 parówki i 5 kromek chleba - w tym tkwi mój problem. Byłam u dietetyka i zalecił mi dietę 1200kcal, ale ze względu na to, że pracuję i studiuję jednocześnie na dwóch kierunkach, nie dam rady jej stosować. Od 11 dni jem 1/3 tego, co jadłam przedtem, piję od 1,5 do 3 litrów niegazowanej wody każdego dnia, odstawiłam słodycze (nie słodzę od kilku lat), przeszłam na ciemne pieczywo i staram się jeść 5 posiłków dziennie (małe porcje, do tego dużo warzyw i owoców). Ponadto zaczęłam intensywnie ćwiczyć - ok. 1h na rowerku stacjonarnym w szybkim tempie (przejeżdżam od 30 do 50km dziennie w zależności od czasu i chęci), robię 50-100 "brzuszków" i staram się chodzić pieszo wszędzie tam, gdzie do tej pory dojeżdżałam autobusem. Mimo to moja waga od kilku dni stoi w miejscu, a nawet po południu mam wrażenie że przytyłam... Nie rozumiem, czy robię coś źle, czy może na efekty trzeba poczekać... Do tego zaczęłam stosować od tygodnia preparat Therm Line II i zażywam go zgodnie ze wskazaniem producenta... Nie mam żadnych skutków ubocznych, do których mogły należeć m.in. kołatanie serca i problemy ze snem. Lek ten poleciła mi koleżanka i zaczęłam go stosować po konsultacji z lekarzem (wykluczenie nadciśnienia i problemów z sercem). Proszę o odpowiedź, bo zaczynam się niepokoić...

Witam serdecznie,

Przede wszystkim powinna Pani sprawdzić hormony tarczycy, problemy z nadwagą i niemożność zrzucenia zbędnych kilogramów mogą się wiązać z jej niedoczynnością.

W procesie odchudzania, kiedy organizm przechodzi na dietę o ograniczonej ilości kilokalorii, metabolizm ulega zmniejszeniu. Prawdopodobnie tak stało się w Pani przypadku. Nie należy się tym martwić, ponieważ dzieje się tak zawsze. Powinna Pani utrzymać dietę i aktywność fizyczną, a Pani waga znów zacznie spadać.

Z innych praktycznych rad mogę Pani polecić zrezygnowanie z parówek, pasztetów. Nabiał (jogurty, kefiry) powinna Pani wybierać naturalne, niesłodzone, z zawartością DO 1,5% tłuszczu. W każdym posiłku powinny znaleźć się warzywa, natomiast owoce w jednym z nich w ilości 100g, nie więcej.

Jeśli po dwóch tygodniach stosowania diety i regularnych ćwiczeń Pani masa ciała nie spadnie, proszę napisać swój jadłospis. Postaram się wyłapać z niego ewentualne błędu i doradzić Pani jak go zmienić na lepsze.

Pozdrawiam