Dlaczego moja żona jest agresywna?

Dzień dobry, mam problem z żoną i jej agresją, bardzo często denerwuje się z błahych powodów np. źle doda składnik do ciasta lub coś jej mama powie przez telefon i jest wtedy wyżywanie się na mnie, albo jest nie miła albo jak dojdzie to jakiejś słownej przepychanki zaczyna albo da jakiegoś kuksztańca, uszczypnie, wbije palec pod żebra, początkowo tłumaczyłem jej żeby tak nie robiła teraz mam takie nerwy że jej oddaje i wtedy się jeszcze większa kłótnia zaczyn On ma pretensje że ją bije, ja że jej tylko oddaje, On twierdzi że mnie to nie boli, boję się że jak tak dalej pójdzie to naprawdę mogę jej krzywdę zrobić a do żony nic nie dociera. Co robić

Nieporozumienia i konflikty zdarzają się między parami. To, w jaki sposób każdy z nas reaguje na różne bodźce (np. czy jest bardziej lub mniej impulsywny) w dużej mierze zależy od temperamentu. Jeśli trudno jest Państwo samodzielnie porozumieć się w kwestii rozwiązywania sporów, zachęcam rozważyć wspólną konsultację psychologiczną lub wizytę u psychoterapeuty specjalizującego się w pracy z parami. Ci specjaliści mogą pomóc Państwu w zdiagnozowaniu problemów, zmianie sposobu komunikacji i nauczeniu strategii rozwiązywania konfliktów, w których nie będzie dochodziło do zachowań o cechach przemocy fizycznej.

Witam, proszę skorzystać z pomocy psychologicznej i prawnej. Może Pan skorzystać z pomocy na przykład w ośrodku interwencji kryzysowej lub telefonu zaufania np. niebieska linia. Przemoc nie wnosi do związku nic dobrego. Bardziej korzystnie byłoby w takich sytuacjach się wycofać niż próbować rozwiązywać sytuację metodą siłową. Przemoc to przemoc niezależnie od tego z jakiej przyczyny powstała. https://parenting.pl/gdy-kobieta-bije-mezczyzne

Pozdrawiam

Dorota Nowacka