Dlaczego nic mnie nie cieszy i mam napady smutku?

Witam. Od około miesiaca czuje sie gorzej niz wczesniej, mniej mnie cieszy, nie raz mam takie napady wiekszego smutku, staram sie to jakoś ogarniać, ale jest to uciążliwe, nie cieszą mnie nawet juz tak spotkania z dziewczyną,nie raz gdy spojrze w przyszłość widze tylko szarość.ogólnie u mnie są to takie wahania, nie raz mogę poczuć sie lepiej, a za godzine juz moge czyć się źle. Mógłby ktoś mi doradzić?

Dzień Dobry Panu,

Zacznę od podziękowania Panu, za kontakt i za to, że podjął Pan wyzwanie, by poszukiwać dla siebie wskazówek, jak pomóc sobie w poprawie nastroju.

Myśli mają wpływ na nastrój i na samopoczucie.
To, o czym myślimy, to, to przyciągamy...
Myśli pomagają w zdefiniowaniu nastroju, jakiego doświadczamy w danej chwili.
Im bardziej emocjonalne nasze myśli (szare) tym bardziej emocjonalne nastroje (szare) - czego Pan doświadcza, kiedy to nie cieszą Pana drobne radości.
Z drugiej strony jest Pan (jeszcze) w okresie adolescencyjnym, jest to tzw. kryzys rozwojowy, kiedy to może Pan doświadczać, zaprezentowanych przez Pana symptomów.
Ważnym byłoby, by dotrzeć do prawdziwej ich przyczyny.

Istotnym jest rozpoznawanie myśli zniekształconych, gdyż jest to pierwszy krok do myślenia rzeczywistego i przez to do zrównoważonego odczuwania.
Ta umiejętność rozpoznawania nastrojów pozwala radzić sobie z myślami zniekształconymi, i (nawet!) je zmieniać.

Podsumowując, z Pana opisu symptomatycznego, wnioskuję że wskazana jest dla Pana (kontrolna) diagnostyka specjalistyczna, w Poradni Zdrowia Psychicznego oraz podjęcie (ewentualnego) leczenia psychologicznego/psychoterapeutycznego.

Gdyby miał Pan życzenie rozmowy ze mną, zapraszam Pana serdecznie do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Pana serdeczności oraz tylko dobrego nastroju!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605