Dlaczego nic nie czuję i jestem obojętna?

Dlaczego nic nie czuję? Tylko obojętność, na niczym mi nie zależy, nie kocham, nie cieszę się. Seks też mnie nie interesuje, jeśli już do czegoś dojdzie to chce żeby jak najszybciej się skończyło, z rodzicami ostatni raz rozmawiałam w listopadzie, bo nie czuję potrzeby odzywania się. Przyjaciół nie mam, bo mi nie zależy na tym. Chciałabym jak każdy normalny człowiek CZUĆ. Dodam iż mieszkam za granica,i dostęp do psychologa jest ciezki lub bardzo drogi.

Witam Panią
Aby Pani pomóc, należy dotrzeć do źródeł
Pana niedyspozycji.
Nie pisze Pani nic o sobie, więc trudno
znaleźć przyczynę.
Objawy, które Pani opisuje są charakterystyczne
dla depresji. Przyczyną są prawdopodobnie
Pani przykre doświadczenia z przeszłości.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Zachęcam Panią do podjęcia terapii online.
Podczas terapii leczy się nie tylko objawy
choroby ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.

Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Wymienione przez Panią symptomy mogą wskazywać na anhedonię.

Prawdopodobne jest, że wydarzenia z przeszłości wpłynęły na Pani trudność w odczuwaniu.
Nie bez znaczenia jest Pani niechęć do kontaktu z rodzicami.

Aby odczuwać emocje, potrzebny jest ponowny "powrót do zmysłów", poprzez ich uwrażliwienie, gdy uległy zablokowaniu.
Aby tego dokonać, wskazane jest podjęcie pracy z psychologiem.

Gdyby Pani miała życzenie, to serdecznie zapraszam do kontaktu online, przez Skype.

Życzę Pani powrotu do uczuć,
Irena Mielnik-Madej

Witam, warto skorzystać z możliwości konsultacji online, skype, jeżeli nie ma Pani możliwości spotkania z psychologiem w gabinecie. Brak odczuwania emocji - anhedonia, spłycenie emocji, może mieć różne podłoże i być związana z depresją, ale także wysokim poziomem stresu i przepracowaniem. Napisała Pani, że jak każdy normalny człowiek chce CZUĆ. To jest dobry początek na rozmowę. Pozdrawiam serdecznie