Dlaczego niemowlę oddaje wodniste stolce?

Witam,moja Córka ma 17 miesięcy od 3 dni robi Kupke wodnista nawet 3 do tego ze śluzem martwi mnie bo mieliśmy śluz już kiedyś ale przy ząbkach ogólnie apetyt ma jest pogodna jak zawsze nie ma gorączki,ogólnie nie wydaje mi się że idzie jej jakis ząbek bo jest pogodna lubi pić soki od urodzenia był problem albo mleko albo marchewka wody nie chciała to jej miksuje troszkę marchewki reszta wody by nie piła samych soków. 2 moje pytanie dotyczy krwi robiliśmy badania kontarolne prywatnie w Polsce bo za granicą jak dziecku nic nie dolega nie chcą dać dziecko ma badanie musi cóż dolega i wyszło nam tak: NEUT% 14,30% ZAKRES REF.25.00-60,00 LYMPH 10.76 ZAKRES REF. 2.50-8.50 LYMPH% 77.40% ZAKRES REF.25.00-70.00 w tym momencie czekam na wizytę u pediatry ale bardzo się martwię proszę o radę

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wodniste stolce świadczą o biegunce, których powodem może być infekcja bakteryjna lub wirusowa. Potwierdza to prawdopodobnie wynik badań krwi – obniżony poziom neutrofili jest częstym zjawiskiem charakterystycznym właśnie dla infekcji, podobnie jak podwyższony nieznacznie poziom limfocytów.

Więcej informacji na ten temat odnajdzie Pani w naszych artykułach, proszę się z nimi zapoznać: https://portal.abczdrowie.pl/neutrofile-ponizej-normy-charakterystyka-choroby oraz https://portal.abczdrowie.pl/lym-morfologia.

Proszę skonsultować się z pediatrą – nieustępująca biegunka może być dla dziecka niebezpieczna – grozi odwodnieniem. Dodatkowo proszę pamiętać o lekkostrawnej diecie dla dziecka oraz niepodawaniu w okresie biegunki mleka modyfikowanego (jeśli karmi Pani piersią, pierś należy dziecku podawać jak najczęściej). Niewskazane są także soki, bo mogą działać drażniąco na przewód pokarmowy.

Więcej informacji na temat biegunki u dziecka pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/biegunka-u-dzieci.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.