Dlaczego odczuwam podniecenie w nietypowych sytuacjach?

Witam. Ja również odczuwam podniecenie w nietypowych sytuacjach np. przy pełnym pęcherzu lub w momentach stresujących - presja czasu, jednak nie jest to notoryczne, ani bardzo nasilone. Często zdarzają mi się orgazmy nocne, zarówno po snach erotycznych jak i kiedy śnię o czymś stresującym, np. egzaminie. Niepokoi mnie to, powinnam iść do seksuologa? Poza tym podniecenie odczuwam normalnie w kontaktach z mężczyznami czy w momencie masturbacji.

Witam. Problem opisany jak wyżej nie wydaje się wymagający leczenia, niemniej skoro jest Pani zaniepokojona warto udać się do seksuologa- psychologa aby dokładniej omówić całą sprawę i uspokoić się.

Dzień dobry!

Ogólne pobudzenie organizmu np. w sytuacji stresowej ma wiele fizjologicznych "punktów wspólnych" z podnieceniem seksualnym. Naturalnie te uczucia mogą spotykać, pojawiać niedaleko siebie.
Może się tak dziać tym bardziej wtedy, jeśli np. w okresie dzieciństwa czy dorastania doszło u Pani do jakiegoś rodzaju uwarunkowania, połączenia tych dwóch sytuacji - niepokoju, stresu i podniecenia seksualnego - np. masturbowania się w warunkach pośpiechu, ryzyka nakrycia przez kogoś albo masturbowania się jako "uspokajacz" po sytucjach trudnych, kłótni, przestraszenia się itp.
Od Pani zależy ocena, na ile jest to dla Pani sytuacja utrudniająca życie i chciałaby Pani dokładniej zająć się nią w psychoterapii, a na ile nie jest dla Pani problemem i nie wymaga żadnej zmiany.

Pozdrawiam!