Podniecenie własnym ciałem

Mam pytanie dotyczące tego, czy normalny człowiek może czuć podniecenie patrząc na swoje ciało? Dodam, że nie odczuwam tego zawsze i oczywiście nie jest to jedyny sposób osiągnięcia satysfakcji seksualnej. Dziękuję za odpowiedź!

Szanowna Pani, jeśli tylko czuje się Pani spełniona i nie jest to jedyny sposób osiągnięcia satysfakcji seksualnej to nie ma żadnego powodu do obaw, jest to jak najbardziej zdrowe.

Pozdrawiam,

Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej

Dzień dobry.

Nie wydaje się, by odczuwanie podniecenia na widok własnego ciała miało być powodem do niepokoju. Pani opis wskazuje po prostu na akceptację swojego wyglądu, a to jest jednym z ważniejszych elementów mających wpływ m.in. na współżycie z partnerem.
Mówiąc inaczej - jeżeli nie akceptujemy siebie i własnego wyglądu, trudno nam będzie akceptować kogoś innego.

Pozdrawiam.