Dlaczego odczuwam wewnętrzny lęk przed rodziną?

Witam, mam wewnętrzny lek przed rodzina. Zawsze wszystko było ok nasze relacje tez super, ale od roku spotykam się z facetem 13 lat starszym i moja rodzina tego nie toleruje, nie chcą go poznac, a mama wręcz go nienawidzi i zyczy mu wszystkiego co najgorsze. Ja jestem szczesliwa ale jednocześnie przerazona tym co mowia rodzice. Gdy wracam do domu, bądź z niego wychodzę panicznie się boje ze znowu będą awantury albo cos gorszego. Chce tylko mieć spokojna szczesliwa mlodosc i normalna sytuacje.

Dzień dobry. Rodzina pochodzenia, czyli rodzice, rodzeństwo i inni bliscy, są ważnymi osobami z różnych powodów. Znają nas najdłużej, pomagają nam w określeniu własnej tożsamości, często także pełnią równocześnie rolę przyjaciół. Ich akceptacja jest również wyznacznikiem naszego poczucia adekwatności, samooceny oraz poczucia bezpieczeństwa. Nic więc dziwnego, że brak akceptacji dla Pani ważnego wyboru życiowego, jakim jest wybór partnera życiowego, wywołuje u Pani lęk. To, ze są podstawy do takiej Pani reakcji, oczywiście, nie zmienia faktu, że jest to trudne. Zachęcam Panią do skorzystania z pomocy psychologa w tej kwestii. Omówienie głębiej tej kwestii i znalezienie rozwiązań z całą pewnością będzie łatwiejsze z pomocą specjalisty. Pozdrawiam.

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem. Rodzina jest ważna, warto się przyjrzeć tym relacjom i zastanowić się z czego ten lęk wynika, czego się Pani obawia. Przesyłam link gdzie znajdzie Pani placówki NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/, lub skorzystać z pomocy w prywatnym gabinecie. Pozdrawiam serdecznie