Dlaczego partner ma takie odczucia podczas seksu?

Dzień dobry mam 28 lat. Chciałabym zadać pytanie na temat mojej pochwy jestem z mężem od 11 lat razem rok po ślubie mamy syna 7 lat rodzony cc jestem po dwóch operacjach guzka endometrialnego w bliźnie po cc i biorę od 1 roku slinde, od jakiegoś czasu mój mąż mówi, że jestem tam na dole luźna bardzo mnie to denerwuje, ponieważ nie wiem co mu na to odpowiedzieć, on twierdzi że może ja coś z kimś robie i go tym okłamuje, bądź miałam wielu innych partnerów seksualnych w przeszłości jest to nieprawda bo miałam wtedy tylko 17 lat i cały czas razem do tej pory bardzo proszę o pomoc i dokładne wyjaśnienie tego stanu, żeby mogła go jakoś uświadomić
KOBIETA, 28 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

luźna pochwa to problem, który najczęściej jest związany z przebytymi porodami siłami natury oraz urazami w trakcie rozwiązania, takimi jak pęknięcie krocza lub jego nacięcie. Zazwyczaj dotyczy on kobiet, które rodziły kilkukrotnie, choć nie jest to jedyny czynnik.

Utrata jędrności ścian pochwy może także wystąpić z powodu spadku estrogenów, co ma miejsce w okresie menopauzy bądź w ciąży i po porodzie.

Nasz ekspert z zakresu seksuologii uważa, że odbywanie regularnych (np. codziennych) stosunków powoduje nie tyle rozciąganie się pochwy, co "przyzwyczajenie" narządów do genitalnego pobudzenia. Dłuższa przerwa spowoduje, że reakcja na bodźce genitalne będzie natomiast inna.

Z pewnością warto także udać się do ginekologa, który oceni stan pochwy i w razie potrzeby przedstawi Pani możliwe rozwiązania.

Inne pytania z tej tematyki umieszczamy tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-czeste-stosunki-seksualne-maja-wplyw-na-szerokosc-pochwy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-jest-powodem-luznej-pochwy-u-partnerki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-zwalczyc-problem-zbyt-luznej-pochwy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-robic-w-przypadku-zbyt-luznej-pochwy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.