Dlaczego partner nie chce uprawiać seksu podczas dni płodnych przy planowaniu ciąży?

Mam problem planujemy dzoecko od trzech miesięcy tylko moj partner w czasie dni płodnych nie chce sie ze mna kochac co zrobic??

Witam Panią. Pierwszy krok, który doradzam to próby rozmowy z partnerem (bez pretensji i obwiniania bo to uruchamia postawę obronną i nie pozna Pani źródła jego zachowań). Jeśli ten krok macie Państwo za sobą to kolejnym może być spotkanie u specjalisty. Mity i stereotypy każą nam zamknąć ten obszar naszego życia w obrębie relacji. Pani jednak napisała do tego portalu a to pierwszy krok w sięgnięciu po skuteczną pomoc. Może moglibyście Państwo skorzystać z pomocy seksuologa. To specjalista, który zapewnia dyskrecję i poza fachową wiedzą może być pomocny obiektywnym spojrzeniem na temat, który jest dla Pani ważny. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Warto w spokojnej rozmowie i sprzyjającej atmosferze zapytać go o przyczyny podobnej sytuacji. Istotne byłoby zadanie sobie pytania, jak długo starają się Państwo o potomstwo, czy przeżyli już Państwo jakieś niepowodzenia lub badania?
Być może gdzieś głębiej obawia się powiększenia rodziny? Być może także czuje się "przymuszany", bo odbiera zbliżenia jedynie jako chęć prokreacji, a nie wyraz zaangażowania, bliskości i pożądania? Być może sam przeżywa napięcie i stres np w pracy, i to go blokuje? Być może też ma swoje trudne doświadczenia z przeszłości czy traumy związane z rodzicielstwem i nie czuje się gotowy do roli rodzica? Inaczej mówiąc przyczyn podobnej sytuacji może być naprawdę wiele. Wyjaśnienie realnego powodu, pozwoli nie tylko na zrozumienie partnera, ale także na potrzebną zmianę. Ważne jednak, by wszelkie decyzje w tej sytuacji podejmowane były ze względu na obopólne dobro, by wynikały z troski i dbałości (raczej niż złości i pretensji).
Można także skorzystać z pomocy psychologa, psychoterapeuty par i małżeństw. Specjalista pomoże zrozumieć i przepracować indywidualne trudności i blokady, a także te wynikające z relacji. W większych placówkach organizowane są także warsztaty psychologiczne dla par starających się o dziecko- warto przemyśleć także tą opcje.