Dlaczego po piwie mam biegunkę?

Dzień dobry, Chciałbym zapytać czym może być spowodowana biegunka po piwie? Dodam, że alkohol spożywam bardzo rzadko - raz na dwa tygodnie średnio i obojętnie czy wypije jedno piwo czy też trzy wieczorem to rano zawsze budzi mnie potrzeba pójścia do toalety. Mam tak tylko po piwie, po innych alkoholach jest ok. Poza tym nie mogę narzekać na swoi układ trawienny - nie mam z nim żadnego problemu. Prowadzę sportowy tryb zycia, spożywam 5 posiłków dziennie. Mężczyzna, 30 lat.
MĘŻCZYZNA, 30 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Problemy z układem trawiennym po spożyciu alkoholu nie należą do rzadkości. Dzieje się tak, ponieważ alkohol podrażnia śluzówkę żołądka i zwiększa wydzielanie kwasu solnego. Rozwolnienie po alkoholu bardzo często zdarza się na drugi dzień od jego spożycia.

Zdaniem naszych ekspertów biegunka po piwie może również oznaczać alergię lub nadwrażliwość pokarmową. W takim przypadku dobrze jest skonsultować się z gastroenterologiem.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami naszych specjalistów znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/problem-z-biegunka-po-piwie-u-22-latka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czym-spowodowana-jest-biegunka-po-piwie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/biegunka-po-piciu-alkoholu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.