Dlaczego rankiem jestem spięty i lękliwy?

Rano czuję się spięty. Peszy mnie ludzki wzrok. Jestem spięty przy ludziach. W południe gdy jestem w szkole, w miarę mój stan się stabilizuje(nie jestem już taki spięty, ale czasami bywa, że trwa to cały dzień). Po południu czuję się zmęczony(nie mam czym), odczuwam lekką apatię oraz smutek, mam kiepski humor(czasami myślę że to depresja, ale nigdy nie miałem tak, że chciałem się zabić, więc chyba nie). Nie mam ochoty nawet wyjść z przyjaciółmi, bo na samą myśl wyjścia z domu czuję się spięty, stresuje się. Mój kiepski stan koi choć trochę słuchanie np. szumu morza. Wieczorem jest lepiej, mam chęć porobić coś ciekawego. Co mi dolega czy to fobia, depresja, czy coś innego? Z góry dziękuję za odpowiedź!

Witam!
Wygląda to na stany lękowe. Konieczna konsultacja psychiatryczna lub psychologiczna, ustalenie profilu osobowości i podjęcie leczenia tych stanów, może wystarczy sama psychoterapia, a może trzeba będzie ją wesprzeć lekami p/lękowymi.
Powodzenia
W. Łuczkowski.

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z Poradni Zdrowia Psychicznego aby zastanowić się nad powodem potrzebna jest dłuższa rozmowa, skorzystać z pomocy psychologicznej. Jeżeli stan łagodzi na przykład szum morza, proszę spróbować zastosować metody relaksacyjne (np. trening Jacobsona, utwory relaksacyjne z komentarzem), w sytuacjach gdy czuje Pan silniejszy niepokój. To dobrze że znalazł już Pan jakiś sposób aby sobie pomóc. Wieczorem czuje się pana lepiej, warto się zastanowić czym ten czas różni się od pór dnia w trakcie których niepokój jest silniejszy.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl