Dlaczego śni mi się były partner?

Mi też od jakiegoś czasu śni się mój były. Nie jesteśmy razem 10 lat , a od 8,5 jestem w stałym związku. Tuż po rozstaniu były jakieś tymczasowe, nic nieznaczace związki, ale teraz już jest ok. W dzień jest super; żyje swoim życiem, nie myślę o byłym wcale. Ale w nocy pojawia sie, zwykle w sytuacji, że wiem, że ma żonę, ale, że chce do mnie wrocic lub z wiem, że ma żone i ją spotykam i rozmawiamy jak koleżanki. A ja nie chcę o nim myśleć. Chce zapomnieć, a sny o nim tylko mieszają mi w głowie. Długo się z niego leczylam, około roku. I wczesniej o nim nie myślałam i teraz nagle znowu wraca. Wydaje mi się, że on o mnie nie myśli; zerwał ze mną tyle czasu temu, a teraz ma swoje życie. Nie mamy żadnej okazji, żeby gdzies nawet przez przypadek się spotkać. Dlaczego więc on jest znowu w mojej głowie?

Być może wracają przygaszone emocje związane zarówno ze związkiem, jak i rozstaniem? Warto także przyjrzeć się czy w obecnej relacji nie ma Pani poczucia braku czegoś czy deficytu jakichś potrzeb? Być może także samo przypisywanie tym snom dużego znaczenia zmienia ich ładunek emocjonalny i właśnie przez to się powtarzają (inaczej mówiąc- pierwszy sen mógł być przypadkowy, związany raczej z jakimś skojarzeniem, natomiast emocje, jakie w Pani wywołał, rozmyślania o tym czy nadawanie mu większego znaczenia, miały większy wpływ niż sam sen). Zachęcam do spokojnego przyjrzenia się, bez jednak nadmiernego skupiania się.