Dlaczego u dziecka nie zachodzi rozwój poznawczy?

Witam serdecznie moje dziecko (2latka) od 6 miesiąca rzycia jest bardzo wioykie oraz brak rozwoju poznawczego, nie chodzi samodzielnie z powodu braku utrzymania równowagi rezonans głowy prawidłowy badania metaboliczne dobre, mały ma nadwrażliwość na dotyk obecnie zrobiliśmy badania genetyczne ponieważ jest podejrzenie Zespołó Neuchausera proszę o informację co wiąże się z tą chorobą

Zespół megalocornea-umysłowy (MMR), znany jako zespół neuhausera, jest niezwykle rzadkim zaburzeniem genetycznym charakteryzującym się odróżniającymi nieprawidłowościami oka, kilkoma zaburzeniami poznawczymi oraz szerokim spektrum dodatkowych objawów zasięgu i nasilenia objawów Objawy są bardzo zróżnicowane w zależności od osoby, co doprowadziło niektórych badaczy do sugerowania, że ​​zespół MMR obejmuje kilka odmiennych, ale podobnych zaburzeń. Dokładna przyczyna tego zaburzenia jest nieznana. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.