Dlaczego jestem cały czas senna?

Mam problem z nadmierną sennością. Już po prostu nie daję rady. Ciągle chce mi się spać. Mogłabym ciągle i wszędzie spać. Rano wstaję niewyspana. W ciągu dnia musi być drzemka, bo bez niej jestem nie do życia. Drzemka trwa 2 godziny. Co ja mam z tym zrobić? Zażywam lek przeciwdepresyjny z grupy SSRI już około roku z powodu depresji, którą u mnie lekarz stwierdził jakiś czas temu. Na początku zażywania był u mnie taki zastrzyk energii. Stopniowo spadała, aż do teraz. Jestem już tak zmęczona tym, że ciągle chce mi się spać. O ile tak to można nazwać. Co ja mam dalej robić? Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Nadmierna senność może mieć wiele przyczyn. Najczęstszą jest zespół egzogennego niedoboru snu, w którym jest reakcja organizmu na niedostateczną ilość snu (zazwyczaj w dni robocze) w stosunku do indywidualnego zapotrzebowania.

Przyczyna hipersomnii może pozostać nieznana, mówimy wówczas o hipersomnii idiopatycznej. Może być jednak związana z innymi zaburzeniami snu, jak np. narkolepsja, Zespół Kleinego-Levina, zespół bezdechów sennych lub okresowych ruchów kończyn, infekcje i inne choroby ośrodkowego układu nerwowego, schorzenia metaboliczne, używanie lub odstawienie substancji psychoaktywnych.

W Pani przypadku nie można również wykluczyć, iż nadmierna senność wynika z sedacji jako objawu ubocznego stosowanego leku przeciwdepresyjnego. Wówczas wskazana może być zmiana pory przyjmowania leku lub zmiana preparatu na inny. Proszę omówić ten problem z lekarzem prowadzącym.

Z pozdrowieniami